Informace o nás    

      Když jsme se rozhodli pořídit si psa, tak bylo hned jasné, že to bude pracovní plemeno. V dětství jsem obdivoval boxery  pana Hodka, tak padla intuitivně volba tímto směrem.  Zcela náhodně jsme si zvolili CHS paní Hrubešové (byl to neuvěřitelně šťastný výběr) a pořídili se fenku Bru-Comtesu Next of kin (Mufinu).  Při výcviku v ZKO Nový Hradec Králové  nás cesty opět svedly dohromady s panem Jaroslavem  Hodkem. To, jak se nám  věnoval, se následně odrazilo ve zkouškách, které Mufina složila a  ve výsledcích na soutěžích. Jarda Hodek je v současné době jedním z mých nejlepších kamarádů a za většinu toho, co jsem se v kynologii naučil a s Mufinou dokázal vděčím jemu. 

      Mufina zdědila po svém tátovi Vildovi ( Baskervill Buddha Tajpan) velký temperament a zájem o obrany. Perfektní výkony odvádí také na stopách (složená zkouška  FH2 na 95b). Trochu se ale stále "pereme" s poslušností. Na tréninku není téměř nic, co by se dalo vytknout, ale na závodech  to Mufina prokoukla a občas  nepředvede to co umí.  Při závodní činnosti jsme se také seznámili s tehdejší majitelkou Vildy Ing. Míšou Martinů.  S Míšou jsme stále v kontaktu, setkáváme se na závodech a průběžně konzultujeme vše co s boxery nějak souvisí. Další "boxerkářskou" personou od které  neustále čerpáme informace,  je poradce chovu Boxerklubu ČR Územní pobočky Hradec Králové pan Josef Dolejš.  

        Co říci na závěr ?  Mufina je boxerka, která je velice temperamentní, neúnavná při obranách, velice žravá a kořistnická, nebojácná, chytrá, aktivně hlídající a bránící celou naši rodinu a zároveň velký mazel našich dětí.  Při výcviku a chovu boxera jsme se seznámil s celou řadou skvělých lidí, ale bohužel i s těmi, kteří podle mého názoru nemají v kynologii co pohledávat. To, že budeme mít jednou boxera  asi tušila i moje partnerka Gábina  .....